Pedikuliozė (užsikrėtimas utėlėmis) – tai ne gėda, o liga!

Užsikrėsti gali bet kuris vaikas ir suaugusysis nepriklausomai nuo socialinės padėties. Dažniausiai šiais parazitais užsikrečiama vaikų kolektyvuose, šeimose, perpildytame transporte, kur kontaktas yra itin glaudus.

Užsikrėtimas nustatomas, kai plaukuose randamos gyvos, judančios utėlės, gyvos glindos, esančios 0,5-2 cm atstumu nuo plaukų šaknų.

Plačiau apie pedikuliozę>>>

 

TUBERKULIOZĖ

Kas yra tuberkuliozė?

Kvėpavimo organų tuberkuliozė tai infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterija (Mycobacterium tuberculosis ), plintanti per orą su dalelėmis. Pagrindinis užkrato šaltinis yra žmogus, sergantis atvira plaučių tuberkuliozės forma. Negydomas tuberkulioze sergantis žmogus gali mirti.

Kokie yra tuberkuliozės požymiai?

Tuberkuliozės požymiai priklauso nuo to, kurioje kūno vietoje dauginasi ligos sukėlėjas. Tuberkuliozės mikobakterijos dažniausiai pažeidžia plaučius (plaučių tuberkuliozė). Plaučių tuberkuliozė pasireiškia šiais požymiais...

Plačiau apie tuberkuliozę>>>

 

Informacija tėveliams (globėjams) dėl užkrečiamų ligų ir prevencinių veiksmų

Šiuo informacinio pobūdžio pranešimu norime Jums priminti / informuoti apie svarbius užkrečiamųjų ligų požymius, būdingus laikmečiui bei ligų prevenciją. Nors sergamumas gripu ir kitomis užkrečiamomis ligomis šiuo metu nėra didelis, labai prašome tėvelius atkreipti dėmesį į vaikų sveikatos būklę ir neleisti į darželį, jei vaikas namuose skundžiasi pilvo skausmais, viduriavimu, pykinimu, galvos skausmu ar silpnumu. Taip pat vertėtų likti namuose ir / arba kreiptis į šeimos gydytoją, jei pasireiškia peršalimo ligų simptomai (gerklės skausmas, kosulys, sloga, temperatūra, bėrimai ant kūno). Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl dažniau serga vaikai yra ta, kad jie neplauna arba ne visada teisingai plauna rankas, o tai ypatingai svarbu užkrečiamųjų ligų profilaktikai.

Nereikėtų pamiršti ir tokios užkrečiamos ligos kaip pedikuliozė (utėlėtumas). Nors sergančių šia liga stebimi pavieniai atvejai, prašome tėvelių neprarasti budrumo ir retkarčiais patikrinti vaikų galveles, priminti jiems, kad neskolintų draugams savo plaukų priežiūros priemonių, šukų, šepečių, nesikeistų galvos apdangalais, drabužiais, neskolintų rankšluosčių ir pan. Informacija, užfiksavus šios ligos atvejį, yra konfidenciali, siekiant apsaugoti vaiką nuo pažeminimo, patyčių ir kitų neigiamų pasekmių, todėl apie ją informuojama tik vaiko šeima. Darželis (visuomenės sveikatos priežiūros specialistas) imasi visų galimų prevencijos priemonių, kad ši liga neplistų.

Daugiau informacijos apie užkrečiamas ligas, skiepus, bendrus sveikatos klausimus galite rasti internetiniame puslapyje www.ulac.lt (užkrečiamų ligų ir AIDS centras).

 

INFORMACIJA DĖL KORONAVIRUSO>>>

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Darbo laikas 7.00 – 17.30 val.

Ikimokyklinę grupę „Žvirbliukai″ lanko 14 ugdytinių.

Grupėje dirba:

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Loreta Juodienė

Auklėtojos padėjėja  Aušra Mickevičienė   

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                             
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Daugiau nuotraukų >>>