„Šviečiamoji gyvulininkystės programa"

Įsakymas dėl Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyvių sąrašo patvirtinimo.

Šviečiamosios gyvulininkystės programos įgyvendinimo taisyklės.

Nuo 2017 m. gegužės 17 d. iki 2018 m. gegužės 31 d. mūsų mokyklos ikimokyklinės  grupės vaikai ir  1 klasės mokiniai dalyvauja Šviečiamojoje gyvulininkystės programoje ( I modulis ).

 

2018 m. gegužės 16 d.  ikimokyklinės grupės vaikai ir pirmokai dalyvavo baigiamąjame Šviečiamosios gyvulininkystės programos renginyje. Lankėsi Bitininkystės muziejuje (Stripeikių kaime, Ignalinos r.). Senovinėje pirkioje susipažino su Lietuvių tautos bitininkavimo istorija, kokiu būdu drevininkai apsaugodavo bites nuo meškų, kurios tuo metu Minčios girioje buvo įprasti žvėrys. Apžiūrėję eksponatus, nusileidę prie upelio, kur yra įrengtos pavėsinės žaidė žaidimus.

Loreta Juodienė, ikimokyklinės grupės auklėtoja
Diana Stundžienė, pradinių klasių mokytoja

Daugiau nuotraukų>>>

 

2018 m. gegužės 9 d. mūsų mokykloje vyko apibendrinamasis Šviečiamosios gyvulininkystės programos renginys „Ką sužinojau, ką išmokau“. Vaikai atliko kūrybines, praktines užduotis. Pasivaikščiodami po miestelio apylinkes pasakojo įvairias istorijas apie gyvūnus, galvojo matytiems gyvūnams vardus.

 Loreta Juodienė, ikimokyklinės grupės auklėtoja

Daugiau nuotraukų>>>

 

2018 m. balandžio 25 d. mūsų mokyklos mažieji toliau tęsia Šviečiamosios gyvulininkystės programą. Lankėsi ūkininkų Mildos ir Stanislovo Stundžių ūkyje. Turėjo galimybę iš arti apžiūrėti karves, mažus veršiukus. Grįžę gamino varškę, ragavo įvairius maisto produktus pagamintus iš pieno.

 Loreta Juodienė, ikimokyklinės grupės auklėtoja

Daugiau nuotraukų>>>

 

2018 m. kovo 30 d. mūsų mokyklos ikimokyklinukai ir pirmokai susipažino su Paukštininkyste. Miestelyje aplankė žmones, kurie augina vištas, žąsis, kalakutus. Surengė paukščių parodą (paukščius gamino iš antrinių žaliavų). Žiūrėjo filmuką, kaip iš kiaušinio išsirita viščiukas. Artėjant Šv. Velykoms margino kiaušinius Ebru technika.

Loreta Juodienė, ikimokyklinės grupės auklėtoja
Diana Stundžienė, pradinių klasių mokytoja

Daugiau nuotraukų>>>

 

2018 m. kovo 15 d.  ikimokyklinukai ir pirmokai daug sužinojo apie kiaulininkystę. Ikimokyklinukai klausėsi pasakos „Trys paršiukai“, žiūrėjo filmuką Aviukas Šonas – Kiaulės šykštuolės. Paršiukams gamino namukus iš šiaudų, pagaliukų, kempinėlių. Vaidino pirštų teatrą. Gamino kaukes iš antrinių žaliavų.
Pirmokai dalyvavo viktorinoje. Žiūrėjo ir aptarė dokumentinį filmą apie gyvūnus, kurie gyvena mūsų ūkyje. Smagiai atliko užduotis pratybose.

Loreta Juodienė, ikimokyklinės grupės auklėtoja
Diana Stundžienė, pradinių klasių mokytoja

Daugiau nuotraukų>>>

 

2018 m. sausio 12 d. Saldutiškio pagrindinės mokyklos ikimokyklinės grupės ir 1 klasės mokiniai vykdė projektą „Mano svajonių ūkis“. Pas vietos ūkininką apžiūrėjo ūkyje naudojamą techniką, ūkinius pastatus, kur laikomi naminiai gyvuliai.
Ikimokyklinukai vaidino pasaką „Jaučio trobelė“. 1 klasės mokiniai atliko kūrybinę užduotį „Mano svajonių ūkis“. Plakatus pristatė kitų klasių mokiniams, surengėme piešinių parodą.

Loreta Juodienė, ikimokyklinės grupės auklėtoja
Diana Stundžienė, pradinių klasių mokytoja

Daugiau nuotraukų>>>

 

 

2017 m. gruodžio 22 d. Saldutiškio pagrindinės mokyklos ikimokyklinės ir 1 klasės mokiniai dalyvavo Šviečiamosios gyvulininkystės renginyje „Žirgai“. Lankėsi Saldutiškio dvaro žirgyne. Kūrė istorijas „Mano ir žirgo draugystė“, jas iliustravo.

Loreta Juodienė, ikimokyklinės grupės auklėtoja
Diana Stundžienė, pradinių klasių mokytoja

Daugiau nuotraukų>>>

 

2017 m. lapkričio 10 d.  vaikai klausėsi pasakojimų apie mėsinių galvijų veisles. Apsilankė Renatos ir Ramūno Lamauskų ūkyje, kuriame susipažino su viena seniausių ir labiausiai paplitusių mėsinių galvijų veislių pasaulyje Herefordų veislės galvijais.

Loreta Juodienė, ikimokyklinės grupės auklėtoja

Daugiau nuotraukų>>>

 

2017 m. spalio 24 d. Saldutiškio pagrindinės mokyklos ikimokyklinės ir 1 klasės mokiniai tęsia Šviečiamosios gyvulininkystės programą. Vaikai susipažino su ožkininkyste. Žiūrėjo pasaką „Vilkas ir septyni ožiukai“. Pasidarę kaukes vaidino, dainavo karaoke Mamos ožkelės dainą, atliko užduotis pratybose.

Loreta Juodienė, ikimokyklinės grupės auklėtoja.
Diana Stundžienė, pradinių klasių mokytoja

Daugiau nuotraukų>>>

 

2017 m. spalio 10 d. Saldutiškio pagrindinėje mokykloje tęsiama Šviečiamoji gyvulininkystės programa, kurios metu vaikai daug sužinojo apie avis.
Mokėsi klausytis sekamos pasakos, kartu kurti ir sekti pasaką, džiaugėsi bendru šokiu ir daina. Sužinojo, kas gaminama iš vilnos, turėjo galimybę paliesti, pasimatuoti. Žaisdami žaidimą „Mes suverpsim vilneles” bandė patys verpti ir megzti.

Loreta Juodienė, ikimokyklinės grupės auklėtoja

Daugiau nuotraukų>>>

 

2017 m. rugsėjo 25 d. Saldutiškio pagrindinės mokyklos ikimokyklinės ir 1 klasės mokiniai dalyvavo Šviečiamosios gyvulininkystės renginyje „Žirgai“. Žiūrėjo tikrą istoriją apie žmogaus ir žirgo draugystę. O vėliau atlikome užduotis pratybose ir nuspalvinę savo žirgus, kūrėme įvairias istorijas.

Loreta Juodienė, ikimokyklinės grupės auklėtoja
Diana Stundžienė, pradinių klasių mokytoja

Daugiau nuotraukų>>>

 

2017 m. gegužės 19 d. vyko antrasis Šviečiamosios gyvulininkystės renginys. Ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupių vaikai apsilankė „Triušiukų slėnyje”. Susipažino su įvairiomis triušių veislėmis. Sužinojo, kaip juos prižiūrėti ir kaip su jais elgtis. Vaikams labai patiko šerti triušiukus žolyte, mažus triušiukus galėjo palaikyti ant rankų. Daug sužinojo apie naminius paukščius: įvarių rūšių vištas, antis, kalakutus, stručius. Vaikai jodinėjo poniu, stebėjo elnių porą, grožėjosi alpakomis. Sugrįžę vaikai matytus gyvūnus bandė atpažinti paveikslėliuose.

Loreta Juodienė, ikimokyklinės grupės auklėtoja

Daugiau nuotraukų>>>

 

2017 m. gegužės 17 d. darželyje vyko pirmasis "Šviečiamosios gyvulininkystės programos" renginys. Į darželį atvyko VŠĮ "Paslaugos gamtai" direktorė, biologijos mokytoja, "Ventės rago" paukščių žieduotoja Ingrida Meškinytė. Ji papasakojo vaikučiams apie programą ir apie gyvūnus, kurie auginami ūkiuose, pademonstravo filmuką apie gyvulius ir paukščius, o prie mokyklos esančioje pievelėje surengė savo pačios auginamų ūkinių gyvūnų parodą, kurioje vaikai galėjo apžiūrėti putpeles, patarškas, vištas, triušius, šinšilas ir kitus ūkinius gyvūnus, klausytis pasakojimo apie juos.
Šviečiamosios gyvulininkystės programoje dalyvauja ikimokyklinė ir priešmokyklinė grupės. Programa tęsis ir kitais 2017/2018 m.m.

Loreta Juodienė, ikimokyklinės grupės auklėtoja

 

Nuo 2015 m. lapkričio 1 d. iki gegužės 31 d. mūsų mokyklos 1 - 4 klasių mokiniai dalyvauja Šviečiamojoje gyvulininkystės programoje. 

Gegužės 30 d. Utenos rajono, Saldutiškio pagrindinės mokyklos 1, 2, 3 ir 4 klasių mokinių komanda, dalyvaujanti Šviečiamojoje gyvulininkystės programoje, dalyvavo baigiamojoje viktorinoje „ Gyvulininkystė ir MES ″ (Ruošiantis viktorinai, mokiniai gegužės 25 d. apsilankė Utenos žirgyne, kur daug įdomaus sužinojo apie sportinius žirgus). Žiūrėdami filmuotą medžiagą, remdamiesi asmenine patirtimi vaikai įtvirtino žinias apie pieninę ir mėsinę galvijininkystę, kiaulininkystę, paukštininkystę, arklininkystę, avininkystę, ožkininkystė, kailinę žvėrininkystę, triušininkystę ir bitininkystę. Susiskirstę grupėmis mokiniai aktyviai atsakinėjo į klausimus, atliko kūrybines užduotis. Už aktyvų dalyvavimą, teisingus atsakymus dalyviai buvo apdovanoti programos rėmėjų prizais.

Mokytoja Diana Stundžienė

Daugiau nuotraukų>>>

 

 

Gegužės 25 d. vyko baigiamasis Šviečiamosios gyvulininkystės programos renginys – išvyka į Utenoje esantį žirgyną. Susipažinome su žirgais bei ristūnų sportu. Aplankėme šalia svečių namų „Kamanos“ esančias arklides, sužinojome, kaip gyvena sportiniai žirgai, kokios jų veislės, kaip jie treniruojami, kaustomi, kinkomi, prausiami, šeriami. Susipažinome su ristūnų žirgų sporto inventoriumi. Turėjome galimybę iš arti apžiūrėti žirgus ir juos pamaitinti.
Dėkojame už šiltą priėmimą, įdomų pasakojimą ir dovanas.

Mokytoja Diana Stundžienė

Daugiau nuotraukų>>>

 

 

 

 

Balandžio 22 d. Saldutiškio pagr. mokyklos 1 – 4 klasių mokiniai vyko į „Triušiukų slėnį″. Šiuo metu 2 ha plote, aptvertoje teritorijoje, susipažinome su daugiau nei 40 skirtingų veislių triušių ir triušiukų: Belgijos milžinais, Vokietijos dėmėtasiais milžinais, Prancūzijos avinais, Didžiosiomis šinšilomis, Vienos mėlynaisiais ir kt. Pasigrožėjome tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, nutrijomis, įvairiais paukščiais: stručiais, fazanais, kalakutais, dekoratyvinėmis vištomis, žąsimis, antimis, putpelėmis ir kitais šio slėnio gyventojais. Labai smagiai praleidome laiką. Ne tik susipažinomei su gyvūnais ir paukščiais, paglostėme ir pamaitinome triušiukus, bet ir papramogavome: pajodinėjome Poni arkliuku.

Mokytoja Diana Stundžienė

Daugiau nuotraukų>>>

 

 

 

 

 

 

Balandžio 5 dieną, tęsiant Šviečiamosios gyvulininkystės programą, Saldutiškio pagrindinėje mokykloje buvo pristatytas AB „Žemaitijos pieno“ projektas „Žalia laimė“. Akcinės bendrovės atstovės parodė mokomąjį filmą „Žalia laimė“ apie ekologiškų produktų (jogurtukų, sūrelių, pieno) atsiradimą ir naudą, kad pieno produktai – svarbi visavertės mitybos dalis, teikianti būtinų medžiagų žmogaus organizmui: baltymų – kad augtų, kalcio, fosforo – kad dantys ir kaulai būtų tvirti, vitaminų ir kitų vertingų mikroelementų – kad vaikas būtų sveikas, stiprus, greitas ir protingas.


Mokytoja Diana Stundžienė

Daugiau nuotraukų>>>

 

 

 

 

 

 

2016 02 26 Saldutiskio dvaro ukis2016 m. vasario mėnesį Saldutiškio pagrindinės mokyklos 1-4 klasių mokiniai – Šviečiamosios guvulininkystės programos dalyviai – visą vasario mėnesį toliau tęsė pažintį su Lietuvoje paplitusiomis gyvulininkystės šakomis, atliko kūrybines ir praktines užduotis. Vasario 25 d. apsilankėme svečiuose pas Saldutiškio dvaro ūkininką Gediminą Svitojų. Labai smagiai praleidome laiką, susipažinome su ūkyje laikomais gyvūnais. Sužavėjo žirgų grožis, škudžių avių „choras“ ir žinoma besiganantys mėsiniai galovėjai. Tai universali veislė, kuri atlaiko temperatūros, klimato kaitas. Dėkojame ūkininkui Gediminui už įdomius pasakojimus ir puikią popietę gryname ore.


Apie Saldutiškio dvarą daugiau sužinosite adresu: www.facebook.com/Saldutiškio dvaras


Mokytoja Diana Stundžienė

Daugiau nuotraukų>>>

 

 

 

 

2016 m. sausio 20 d. Saldutiškio pagrindinėje mokykloje įvyko jau trečiasis Šviečiamosios gyvulininkystės renginys. Mokykloje surengėme konkursą „Mano puodelio istorija″. Renginio metu vaikai pristatė piešinius su savo kūrybos puodeliais, pasidalino įvairiais gėrimų receptais, perskaitė savo puodelių istorijas, surengėme parodą. Mėgavomės arbata iš puodelių, kuriuos padovanojo „Gyvulininkystė ir aš″ organizatoriai. Žiūrėjome filmą „Apie biteles ir medutį“.

Mokyklos pirmame aukšte iki vasario 10 dienos vyksta paroda "Mano puodelio istorija"

 

Mokytoja Diana Stundžienė

Daugiau nuotraukų>>>

Piešiniai>>>

 

1 –4 klasių mokiniai gruodžio 15 – 18 d.  žiūrėjo filmuką (Šviečiamosios Gyvulininkystės programa 1-4 klasių mokiniams I dalis). Susipažino su Pienininkyste. Knygelėje „Augink, rūpinkis, mylėk“ atliko užduotis (psl.4). Žaidė šešėlių teatrą, kuriame bandė pavaizduoti įvairius gyvūnus. Atliko kūrybines užduotis, žaidė judriuosius žaidimus, mėgavosi ekologiškais varškės sūreliais.

Mokytoja Diana Stundžienė

Daugiau nuotraukų>>>

 

 

 

 

 

 

 

 

Š.m. gruodžio 7 d. Saldutiškio pagr. m-klos 1-4 klasių mokiniai važiavo į „Paukščių kaimą″ esantį Linkmenų sen. Ignalinos rajone. Mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime pagal parengtą Šviečiamosios gyvulininkystės programą „AUGINK RŪPINKIS MYLĖK″, kurios metu lektorius dr. Arūnas Rutkauskas papasakojo vaikams daug įdomaus apie gyvulininkystę Lietuvoje.
Labai šiltai mus priėmė „Paukščių kaimo″ savininkai Laima ir Rimantas Rakauskai. Daug sužinojome apie paukščius, vaišinomės milžiniškoje keptuvėje ant laužo ugnies iškepta kiaušiniene iš įvairių paukščių kiaušinių. Sušilome nuo karštos, ką tik išvirtos kvapnios žolelių arbatos. Išmokome rašyti žąsies plunksna, pabuvojome didžiuliame laimės paukštės lizde...

Mokytoja Diana Stundžienė

Daugiau nuotraukų>>>